+90 850 307 82 52
destek@smmturk.com
Smmturk.net - Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Bayilik Paneli | Smm Panel
Smmturk.net - Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Bayilik Paneli | Smm Panel
By admin
Smm Panel Nedir Ne işe Yarar

Smm Panel Nedir Ne işe Yarar

2022-09-07 13:11:22

SMM, yani açılımı Social Media Marketing, sosyal medya pazarlamacılığı olarak bilinir. Bu sektörde hizmeti genellikle kişiler veya şirketler özel olarak veriyor. Sistemin genel amacı bir şirketin, bir kişinin veya bir markanın reklam etkisini, değerini ve müşteri erişimini arttırmasına yardımcı olmaktır. Sistem bunu sağladığı sosyal medya işleri ile yapar. Sistem tüm sosyal ağlara olanak sağlar. Genellikle paneller dışarıdan satın alınanlardan daha ucuz bir şekilde takipçi veya beğeni satın alma şansı tanır. Bunun sebebini açıklamak gerekirse şu şekilde açıklayabiliriz, toptan alım her zaman daha ucuza gelmektedir. Bu panellerde bakiye yükleyip, yüklediğimiz bakiyeler doğrultusunda harcamalar yaparız. Memnuniyetimize göre sistemi kullanırız.

SMM Panel'de Nasıl Sipariş Veririm, Sipariş Oluşturma Süreci Nasıl İşler?

SMM Panellerin genel anlamda sipariş oluşturma süreci çok basit işler. Kendince belirli aşamalardan oluşur. Bu aşamaları aşağıda listeledik.

·         Kategori Seçimi

·         Servis Seçimi

·         Link Girişi

·         Gönderilecek Miktar

Bu aşamaları tamamladıktan sonra, siparişlerimizi oluşturuyoruz ve tamamlanmasını bekliyoruz. SMM Panellerin %90'ı otomatiktir yani API ile çalışır, %10'u ise manuel çalışır.

(API ile geçilen siparişlerde 7/24 sipariş verebilirsiniz, fakat manuel panellerden geçilen siparişler belirli saat aralıklarında sizlere teslim edilir.)

API Sistemi Nedir Nasıl Çalışır?

API yani açılımı ile Application Programing Interface şeklinde bilinen programlar arası haberleşmeyi sağlayan bir ara yüzdür. İki panel arasında direk bağlantı kurmanın en sağlıklı yoludur. API yardımıyla yapabileceklerinizi aşağıda sıraladık.

·         Uzaktaki panelinizden otomatik siparişler oluşturabilirsiniz.

·         Siparişiniz durumunu kontrol edip güncelleyebilirsiniz.

·         Güncel bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Yeni bir SMM Panel sahibi olduğunuzda veya kiraladığınızda genel olarak çok basit bir API bağlama fonksiyonu ile karşılaşırsınız.

Bu fonksiyonlar ikiye ayrılır.

·         API URL

·         API Key

 API URL'yi, sistemi kullandığınız panelin API sayfasından elde edebilirsiniz. Genelde, siteadi.com/api veya siteadi.com/api/v2 şekillerinde olmaktadır. Yine de kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. API Key'i ise çoğunlukla Hesabım sayfasından elde edebilirsiniz. Temsili bir API Key karşınıza "38af658392060efa0ed68967ebefe488" biçiminde veyahut çok daha farklı biçimde biçimlenmiş bir şifreleme çıkabilir.

SMM Panel Sahibi Olsam Veya Kiralasam İçinde User Olma İhtimali Var Mı? Kendime Ait User’a Sahibim, Panel Sahibi Olsam Satış Yapma İmkanım Var Mı?

Önce ilk soruyu cevaplayalım. Hayır, böyle bir ihtimal söz konusu değil. Sebebi ise SMM Paneller içlerinde user tutma gibi bir fonksiyona sahip değildir. Böyle bir özellikleri yoktur. Zaten bu panellere id-pass biçiminde sosyal medya hesaplarınız ile direkt olarak giriş yapmıyorsunuz. Klasik bir panel hesabı dizayn edip (e-posta, kullanıcı adı, şifre) işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

İkinci soruya geçecek olursak cevabımız kesinlikle evet olur. Tabiki yapabilirsiniz. Günümüzde zaten panel sahiplerinin çoğu bu şekilde kendi datasını kullanmaktadır.

SMM Panel Sahibi Olmak ile Kiralamak Arasındaki Fark Nedir?

Çok fark yokmuş gibi gözüksede aslında aralarında birçok fark var. Eğer SMM Panel'in sahibi olup satın alırsanız, (satın aldığınız panel kesinlikle lisanslı orijinal bir SMM Panel olmasını öneriyoruz.) kurulumunuzu tamamladıktan sonra şahane bir sistem sizleri bekliyor. SMM Panel satın alımı için buraya tıklayınız. Site içinde istediğiniz alanı değiştirebilir, varsa CSS, JS bilginiz ile kafanıza göre özgün ve orijinal bir site elde edebilirsiniz.

Yalnız dikkat, her işleminizde yedek almayı sakın unutmayınız çünkü SMM Paneller bildiğimiz scriptlerden çok daha farklı dizaynda kodlanmaktadır. Hosting'ini, SSL'ini ve domainini siz ödüyorsunuz. Ama kiralama tercihini seçerseniz, hosting'i aradan çıkarıp size SSL ve domain karşılaması kalmaktadır. (Bazı panel sağlayıcıları SSL'i kendileri karşılamakta.) Burada yapacağınız işlem çeşidi sınırlı. FTP veya cPanel'e erişime şansınız yok. Dosyalar üzerinde öyle kafanıza göre oynayamazsınız, ki hatta bazı panel sağlayıcıları ile sadece anlaşmalı API'leri bağlayabilirsiniz. Bu sizi biraz rahatsız edebilir ve ilk kiralama bedelini ödedikten sonra yeni bir sağlayıcı bulmak isteyebilirsiniz.

SMM Panel'de Üzerinden Satış Nasıl Yapılır, Kar Nasıl Elde Edilir?

Farz edelim ki kendi datanız yok, bulduğunuz güvenli ve kaliteli bir sağlayıcı ile anlaştınız. Ürünlerimizi sisteme ekledik, her bir ürünü API ile bağdaştırmasınıda yaptık. Bu işlemler sırasında kendinizde bir demo hesap açıp, sisteminizi mutlaka bir denek ile test ediniz. Bundan sonraki süreç maalesef sadece havale/eft yoluyla yürümemekte.

Malum teknoloji çağında olduğumuz için adam direkt olarak kredi kartı üzerinden veya mobil ödeme yaparak sizin hizmetinizi satın almak istiyor. Bunun için iki firma ile karşı karşıyayız. Birincisi Paywant, diğeriyse PayTR. Türkiye'de hizmet veren panellerin çoğu online ödeme şekli olarak bu iki firmayı kullanmayı tercih ederler.

İkisi arasındaki farkı soracak olursanız, vergi mükellefi olmadan PayTR'den hesap oluşturma şansınız yok. Bu yüzden Paywant'a eğilim gösterebilirsiniz, Paywant'ta başvurunuzu verdikten sonra sitenizi incelemeye tabii tutarlar ve uygun bulunursa hesabınızı onaylarlar. Paywant başvurularında sizlere "siteyi ne zaman açtınız?", "aylık geliriniz nedir?" gibi sorular yöneltilmektedir.

Diyelim ki Paywant ile anlaşma sağladınız. Artık siteniz tam anlamıyla profesyonel bir SMM Panel oldu. Anlaştığınız API sağlayıcısında Instagram Türk Beğeni satışı farz edelim 10 kuruşsa siz bunun üstüne kârınızı koyup satışa çıkarmanız gerekmektedir. %100 kâr oranını pek önermiyorum çünkü rakip SMM Panellere göre fiyatları çok yüksek olur. Bu yüzden %50-%60 gibi oranlar sizin için daha faydalı olacaktır. Böylece size gelen kullanıcının yüklemiş olduğu 100TL bakiyenin ortalama 50TL'si size kalacaktır, geri kalanı servis sağlayıcısının olacak. Diyelim tüm ürünlerinizi, %50 bir oranla eklediniz ve 100TL, 50TL, 50TL, 200TL, 100TL şeklinde satışınız oldu. Hiç kendinizi yormayın tüm bakiyeleri toplayın, etti 500TL. Sizdeki kar yüzdesi %50 orandı. Böylece direkt 250TL'sini servis sağlayıcısına verip hem hiç bir kullanıcı sizin servis sağlayıcısındaki bakiyenizi boş yere tüketmez hem siparişleriniz gecikmez. Ayrıca birkaç gün sonra hesap yaparken "bu bakiye nasıl bitti" diye kara kara düşünüp işten soğumanıza sebep olmaz.

SMM Panel'lerde Yasal Yollar Üzerinden Sıkıntı Yaşatır Mı, Legal Mi?

Bu işe girmeyi planlıyorsanız önce temin ettiğiniz servisler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Siz gidip %100 Full Türk Takipçi yazarsanız, %70'i Taylandlı adam çıkarsa alıcı size istediği gibi kızıp sövebilir, hatta tehdit edip mahkeme yolunu bile kovalayabilir. Sende gidip adama küfredersen o zaman olay kişiselleşir ve sana direk dava açabilir.

Ancak olası eksik takipçi gitme olayında, bölgede şaşma yani Türk yerine yabancı takipçi gitmesi durumunda, gecikme durumlarında o müşteriyi kaybetmemek için ufak telafiler sağlayın. Yapabiliyorsanız siparişin iptalini gerçekleştirin, bakiyesini iade edip; başka servislerde kullanmasını sağlayın. Ek bonus bakiye eklemeside yapabilirsiniz.

Sitenin her köşesine "banka hesabımız bu, buraya ödemeni yap bu açıklamaları yaz" diye yazarsan biri gelir seni şikayet eder. Minik küçük bir uyarı, öyle kocaman kocaman yazı fontlarıyla devasa pop-uplarla falan ödeme detaylarını sokmayın müşterilerin gözüne.

Sadece online ödeme yöntemi kullanıyorsanız bir sıkıntı yok, çünkü gerekli işlemleri Paywant veya PayTR sizin için halletmekte. Sitenizde kesinlike Kullanıcı Sözleşmesi olsun Gizlilik Kuralları olsun politikaları ve sayfaları eklemeyi unutmayın.