+90 850 307 82 52
destek@smmturk.com
Smmturk.net - Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Bayilik Paneli | Smm Panel
Smmturk.net - Türkiye'nin En Kaliteli Sosyal Medya Bayilik Paneli | Smm Panel
By admin
Instagram Filtre Oluşturma – Kendi Instagram Filtrelerinizi Oluşturun

Instagram Filtre Oluşturma – Kendi Instagram Filtrelerinizi Oluşturun

2022-09-16 10:48:56

Instagram filtre oluşturma yöntemleri sayesinde kendinize ait orijinal filtreler ile fotoğraflarınızı zenginleştirmeniz mümkün. Instagram filtrelerini seviyorsanız ancak istediğiniz bir çeşidi bulamadıysanız çözüm, kendi tarzınızda bir filtreye sahip olmaktır.

Instagram Filtre Oluşturma

Artırılmış gerçeklikte yapılan filtreler, Snapchat'te internet eğlencesi amacıyla büyük çıkışlarını gerçekleştirdi. Yaratıcılığın sınırı olmadığı için, her gün kullanılacak sayısız sanatsal, eğlenceli, yenilikçi seçenek ortaya çıkmaktadır. Instagram filtreleri arasında en ünlülerini makyaj ve estetik dokunuşları mükemmel bir şekilde simüle eden güzellikler filtreleri yer alıyor.

Spark AR Studio İle Filtre Oluşturma Adımları

Instagram filtresi oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey Spark Ar Studio'yu indirmektir. Uygulama ilk başta biraz karmaşık görünebilir. Ancak uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız, anlamak o kadar kolay olacaktır. Uygulamaya giriş, Facebook'ta kullandığınızla aynıdır. Telefonunuza yükledikten sonra, kullanım koşullarını kabul edin ve giriş yapın. Ardından yaratıcılığınızı konuşturabileceksiniz.

İşte filtre oluşturmak için kullanabileceğiniz adımlar:

Spark AR Studio'yu açın ve sol kısımda bulunan menünün üst kısmında yer alan yeni sekme oluştur seçeneğine tıklayın.

Seçenekler ekranda açılacak ve devam etmek için yeni proje seçin.

Şunu belirtmekte fayda var: ancak zamanla diğer tüm seçenekleri keşfetmek ve filtre oluşturmada profesyonel olmak için yeterli beceriye sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ardından, özel filtrelerinizi oluşturmanız için kullandığınız seçenek olan sol taraftaki ekranın üst kısmındaki sahneye tıklayın.

Sahne seçeneğinin seçildiğini onayladıktan sonra, solunuzda yanında bir + işaretiyle yer alacak olan nesne ekle seçeneğine tıklayın.

Bu adımdan sonra, uygulama, sizin için bir dizi seçenekler sunacak. Burada yüz izleyici sekmesini ve ardından insert özelliğini kullanmalısınız.

Bu aşama, sanatınızı filtreye dönüştürebileceğiniz, çalışmanızı özelleştireceğiniz aşamadır.

Photoshop'ta veya başka bir resim programında kendi sanatınızı yaptıysanız, şimdi tecrübenizin konuşturmanın tam zamanı. Varlık ekleye tekrar tıklayın ve ardından bilgisayar için içe aktarmayı seçin.

Ekranınızın sağ tarafında, sizin için yeni bir panelin açılmasını sağlayacak olacak malzeme seçeneğini seçin.

Bu seçenekte doku seçmeli ve ardından uygulamaya yüklenecek resminizi seçmelisiniz.

Son olarak ‘ölçek veya konum’ seçeneğinde, özel filtrenizin boyutunu ve konumunu kontrol edebilirsiniz. Kaydettikten sonra kendinize özel, Instagram’da kullanabileceğiniz filtreniz hazır.

Instagram profilinizi zenginleştirmek ve büyütmek için SMM Panel hizmetlerini inceleyebilirsiniz.